Описание вакансии

Archived

Electrical Engineer

Детали вакансии

  • Зарплата: 180 EUR p.d.
  • Дата посадки: in 13 days
  • Длина контракта: 8 w

Детали судна

  • Тип: Passenger ship
  • Vessel: 1989 year build, 4 575 GRT
  • Главный двигатель: Sulzer, 3 200 HP

Описание

Rotation between vessels is possible

Port: Puerto Madryn, Argentina

Duration: Normal rotation schedule 2,5 month on/off. But first contract will be around 8 weeks.

Longer contracts can be discussed.

The ships are small, crew nationalities onboard are mixed (Dutch, Scandinavian, Baltic, Romanian, Russian, Ukrainian, Filipino etc.)

ER: Chief Engineer, 2nd Engineer, 3rd Engineer (sometimes 4th Engineer), Electrician, 3-5 engine ratings.

We are looking for an Electrician or ETO who is very hands on and happy to work independently on our passenger vessel.

An electrical rating is acceptable, as long as candidate has experience as Electrician.

Название компании: UAB "Grete"

Похожие вакансии

О сайте

Информационный сайт для моряков и крюинговых компаний. Работа и вакансии в море.