Описание вакансии

Archived

Motorman

Детали вакансии

  • Зарплата: 2 400 USD
  • Дата посадки: in 2 weeks
  • Длина контракта: 2 m

Детали судна

  • Тип: Reefer
  • Vessel: 2008 year build, 3 538 GRT
  • Главный двигатель: MAK

Описание

We look for a AB / Oiler able to join a Reefer vessel (Norway flag; built in 2008; DWT 2500 / GRT 3538; ME MAK 1 x 9M25, 4 Stroke, 3000 kW / 4079hp) on the 3rd of February in Europe.

Conditions of employment: 2 +/- 1 months contract; the proposed monthly wages 2400USD

From prospective candidates we expect:

- strong AB-fork-lift driver experience (75% work as AB (fork-lift driving) + 25% work as

MTM.);

- III/5 ( Able Seafarer Engine) certificate is obligatory ; II/4 - desirable

- English knowledge

- Schengen visa is desirable

If interested, and can meet the above requirements, please apply with your latest CV

Название компании: IQrew Management

Похожие вакансии

О сайте

Информационный сайт для моряков и крюинговых компаний. Работа и вакансии в море.