Описание вакансии

Superintendant

General cargo
57 Просмотры

Детали вакансии

  • Зарплата: negotiable
  • Дата посадки: 30-01-2019
  • Длина контракта: 12 months

Skills

We are looking Superintendant ex C/E based on in Far East of Russia.
- Company are looking Superintendent for Dry cargo project (experience with geared vessel is preferable). Vessel, numbers are not disclosed.
- Candidate age 40+-
- Previous experience (C/E experience on any fleet)
- Previous experience as Super intendent will be preferable but not critical. Company ready to consider previous C/E with good managers skills.
- 9-10 months a year Sup. Int have to work at Far East. 1-2 months at Singapore or Italian office
- Preferable candidates from Far east area.
- Only Russian nationality
- Good English (min TOSE 100)

Детали судна

  • Type: General cargo
  • YOB: 2012
  • DWT: 7960
  • Engine: MAK , 3050 kwt

Популярные вакансии

Адмирал Морская Компания
  • Bulk Carrier
  • Salary: 5000 euro + 100 daily
  • Joining: 25-03-2018
  • Skills:

О сайте

Информационный сайт для моряков и крюинговых компаний. Работа и вакансии в море.