Описание вакансии

Archived

2nd Officer

Детали вакансии

  • Зарплата: 4000USD
  • Дата посадки: 25.06.2024
  • Длина контракта: 6 months

Детали судна

  • Тип: Container Ship
  • Vessel: 12900DWT
  • Главный двигатель: MAN KWT

Описание

We look for a 2nd Mate able to join a Container vessel (flag Panama ; 1999 year built; GT 9528 / DWT 12918; ME B&W 7L58/64; 4 Stroke; 9'730 kW / 13'048 BHP hp) at the end of June at Singapore. Trading area: South-East Asia. Crew: Russian officers – Myanmar ratings.
Conditions : 6 months contract; the proposed monthly wages start from USD4000 for the first contract; will be increased upto 4100 – 4200USD from the second one.

Requirements:
- rank and container vessel experience
- English language – Intermediate level.

If interested, and can meet the above requirements, please apply with your latest CV

IQrew management – молодая компания, но мы не новички. 28 лет наша команда работала в составе одного из признанных лидеров на рынке рекрутинга морского персонала – Baltic Group International. Но говорят, если вы не меняетесь, то вы мертвы. И мы изменились. Теперь у нас есть практические знания и мудрость, накопленные за годы работы, а также гибкость, оперативность и открытость новому, присущие молодости.

Похожие вакансии

2nd Officer
Container Ship
100 - 120 EUR p.d.

2nd Officer
3 300 EUR

2nd Officer
3675 - 4375 usd

2nd Officer
4000-4375 USD

2nd Officer
3600-4375 USD

О сайте

Информационный сайт для моряков и крюинговых компаний. Работа и вакансии в море.