Описание вакансии

Chief Engineer

Детали вакансии

  • Зарплата: 9500-9900 USD
  • Дата посадки: 30.08.2024
  • Длина контракта: 4 months

Детали судна

  • Тип: Container Ship
  • Vessel: 12595DWT
  • Главный двигатель: MAN-BW MC KWT

Описание

We look for a Chief Engineer able to join a Container vessel

(2008 year built; Cyprus flag; DWT 12595 / GRT 9978; 1200 TEU;

ME MAN-B&W, Engine Builder: MAN Diesel A/S - Denmark 1 x 7S50MC, 2 Stroke, Single Acting, In-Line (Vertical) 7 Cy. 500 x 1910, Mcr: 11060 kW/15037 hp)

at the mid – end of August.

Trading area: Carribean Sea.

International crew on board.

Conditions of employment: 4 months contract; the proposed monthly wages 9500 – 9900 ( depends on experience) .
Requirements:
- rank experience and experience with MAN 2 str. main engine

If interested, and can meet the above requirements, please apply with your latest CV

+79219613328 Petr /Whatsapp

IQrew management – молодая компания, но мы не новички. 28 лет наша команда работала в составе одного из признанных лидеров на рынке рекрутинга морского персонала – Baltic Group International. Но говорят, если вы не меняетесь, то вы мертвы. И мы изменились. Теперь у нас есть практические знания и мудрость, накопленные за годы работы, а также гибкость, оперативность и открытость новому, присущие молодости.

Похожие вакансии

Container Ship
10 000 - 11 000 USD

9 500 - 10 800 USD

10000-11600

10000-11600

9 100 - 10 500 USD+ bonus

О сайте

Информационный сайт для моряков и крюинговых компаний. Работа и вакансии в море.